* Lavazza nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez Nespresso
Projekt ma inspirować młodsze pokolenie lokalnych producentów kawy w Ugandzie.
W Ugandzie 85% kawy uprawiają lokalni rolnicy. Niestety, negatywne skutki zmian klimatycznych zmuszają wiele tutejszych rodzin do porzucenia wsi i rolnictwa w poszukiwaniu lepszych perspektyw w większych miastach.
Fundacja Lavazzy wraz z International Coffee Partners od kilku lat wspiera w Ugandzie szereg projektów na rzecz miejscowych rolników i producentów kawy.
W związku z tym powołała Ujana Coffee Project wspólnie z organizacją pozarządową Sawa World. Projekt ten udostępnia młodemu pokoleniu w Ugandzie zasoby na poziomie lokalnym i stwarza im szansę na zmianę.
Oferuje on rozwiązanie pozwalające dywersyfikować i zwiększać dochody młodzieży z małych gospodarstw kawowych. Celem projektu „Ujana” jest ich zachęcić i umożliwić szeroki dostęp do prostych, lokalnych innowacji. Pomysłodawczynią projektu jest Daphne Nederhorst, założycielka Sawa World i jedna z bohaterek kalendarza Lavazzy na rok 2018 "2030: A co Ty robisz".
W pierwszej fazie projektu wybrano 7 młodych osób w wieku od 15 do 35 lat z 5 różnych działów, aby założyły małe przedsiębiorstwo. Projekt wymagał od wszystkich 7 osób zaproponowania własnego pomysłu na biznes, który został obecnie uruchomiony dzięki wstępnemu wsparciu ekonomicznemu i konkretnemu szkoleniu. Wszystkie 7 osób dostarczyło dokumentację dotyczącą proponowanego pomysłu, w tym krótki film edukacyjny i podręcznik dydaktyczny z prostymi ilustracjami, które wyjaśniają go krok po kroku. Dostarczone przez nie filmy i podręczniki posłużyły jako narzędzia samokształcenia dla innych młodych uczestników wchodzących w skład „lokalnych ośrodków rozwiązań” w społecznościach beneficjentów. Oprócz praktycznych sesji szkoleniowych otrzymały one szkolenie z zakresu marketingu i zarządzania przedsiębiorstwem. Organizowano również fora dialogowe, na których uczestnicy mogli dzielić się nowymi pomysłami, sukcesami i wyzwaniami. Przewidywano, że „ośrodki” będą w stanie objąć od 10 000 do 30 000 młodych ludzi.
Aby zaprezentować rzeczywisty wpływ projektu i jego potencjał, odbędzie się dzień warsztatów, gdzie młodzi beneficjenci podzielą się swoimi doświadczeniami w nadziei, że zainspirują innych młodych ludzi dotkniętych skrajnym ubóstwem do dokonania zmiany.
Zrównoważony rozwój
Zrównoważony rozwój
Zrównoważony rozwój
Zrównoważony rozwój
Zrównoważony rozwój
Zrównoważony rozwój