* Lavazza nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez Nespresso
Zagraj w ponowne zalesianie Amazonii
Lavazza Arena to nowa gra Roblox stworzona przez Lavazzę. Przedstawia pierwsze w historii gier wideo wylesione boisko piłkarskie w Metawersum.
Co 30 sekund znika obszar amazońskiego lasu deszczowego wielkości boiska piłkarskiego. To właśnie znajdziesz w Lavazza Arena: całkowicie wylesione boisko. Im więcej grasz, tym szybciej Lavazza Arena zostanie ponownie zalesiona i tym mocniej wspierasz Fundację Lavazzy i Cesvi w posadzeniu 1000 drzew orzechowych w Amazonii.
Roblox jest jednym z wielu światów Metawersum – uniwersum, a raczej połączeniem wirtualnych światów 3D i rzeczywistości, skupionych na połączeniach społecznych, które pozwalają ludziom na interakcje i doświadczenia w czasie rzeczywistym bez względu na odległość. To witryna sklepowa z kolekcją ponad 50 milionów gier stworzonych przez społeczność graczy. Łączy w sobie rozgrywkę i interakcje społeczne: pozwala na tworzenie własnego świata, ale także odwiedzanie innych wszechświatów i interakcję poprzez swojego awatara z innymi graczami na całym świecie.
Jeśli odwiedzasz Roblox po raz pierwszy, musisz założyć konto, aby cieszyć się pełnią wrażeń. Skorzystaj z instrukcji krok po kroku.
Jeśli korzystasz z komputera stacjonarnego lub przeglądarki, przejdź na stronę roblox.com i wypełnij formularz rejestracji, który pojawia się po otwarciu strony.
Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, to:
To tyle! Szybki poradnik, który pomoże Ci rozpocząć podróż w Roblox.
To gra inspirowana projektem Fundacji Lavazzy w Peru.
W peruwiańskim regionie Madre de Dios – w samym sercu puszczy amazońskiej – Fundacja Lavazzy pomaga w realizacji programu ponownego zalesiania terenów we współpracy z peruwiańskim ministerstwem środowiska, społecznościami lokalnymi i rdzennymi oraz Cesvi – organizacją pozarządową, która od ponad 20 lat prowadzi podobne projekty na tych obszarach. Projekt ma dwa główne cele: promować ochronę istniejącego dziedzictwa leśnego poprzez bezpośredni nadzór przez rdzenne społeczności, które w ten sposób stają się „strażnikami lasu”, także by przeprowadzić sadzenie nowych roślin na obszarach zdegradowanych. Szczególną uwagę zwraca się na ochronę i sadzenie amazońskich drzew orzechowych (Bertholletia excelsa), niezwykle cennego gatunku drzewa, które mierzy nawet 50 metrów wysokości, żyje do 700 lat i pochłania około 64 000 kg CO₂ w ciągu swojego życia. Projekt ma również silny wydźwięk społeczny, ponieważ promuje zbieranie, przetwarzanie i wprowadzanie na rynek lokalnych produktów naturalnych (np. orzechów brazylijskich) oraz sadzenie drzew owocowych, które dla rdzennych społeczności mogą stanowić zarówno pożywienie, jak i szansę na wzrost gospodarczy. Do tej pory projekt pozwolił na zachowanie ponad 30 000 hektarów lasu dziewiczego i ochronę czterech społeczności lokalnych, a także na ponowne zalesienie 295 hektarów ziemi i poprawę warunków żywieniowych, społecznych i ekonomicznych 570 mieszkańców tego obszaru dzięki utworzeniu 25 hektarów systemów agroleśnych
W ciągu ostatnich lat Fundacja Lavazzy zintensyfikowała rozwój różnych projektów, w tym organizacji Cesvi, której celem jest wspieranie ponownego zalesiania, co jest coraz większym problemem we wszystkich krajach produkujących kawę. Fundacja Lavazzy we współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami międzynarodowymi działa na tej płaszczyźnie w Etiopii i Peru, podejmując specjalne inicjatywy, a także na Kubie, Haiti, Dominikanie oraz w Kolumbii, realizując projekty zrównoważonego rozwoju, które obejmują między innymi akcje sadzenia drzew. Dzięki tym działaniom Fundacja Lavazzy umożliwiła posadzenie ponad 15 milionów sadzonek kawy w latach 2015–2020.
Zrównoważony rozwój
Zrównoważony rozwój
Zrównoważony rozwój
Zrównoważony rozwój
Zrównoważony rozwój
Zrównoważony rozwój